Ľavá strana
Pravá strana
 
O lige

O lige

Za každým projektom je príbeh tých, ktorí ho vytvorili. Ten náš nie je nijako špeciálny. Chceme naplno využiť dôveru, ktorú do nás vložili Dúbravčania a vytvoriť niečo, čo po nás zostane. Vybrali sme sa podporou detí v základných školách. Všetci sme ich totiž v minulosti navštevovali a vieme, aký potenciál v nich denne sadá do školských lavíc. 

IMG-5243.JPGUvedomujeme si, že dnešná, pokročilá doba so sebou okrem technologického pokroku prináša aj mnohé výzvy. Jedna z týchto výziev je motivovať deti k športu a k pohybu. Nie je to ľahká úloha a tak sme si na pomoc vytvorili projekt, v rámci ktorého budú deti počas školského roka zbierať body za športové, ale aj nešportové súťaže. 

Realita je taká, že nie každé dieťa má nadanie na šport a je to prirodzené. Každý z nás je iný a vyniká v niečom čomu je vlastné. Preto sme do Dúbravskej 4ka Ligy (D4L) zaradili aj nešportové súťaže ako napr. vedomostný kvíz, súťaž v kreslení alebo turnaj v počítačovej hre. Posledná disciplína sa môže javiť ako kontroverzná, ale sme názoru, že ak sa deti doma hry, hrajú tak nevidíme dôvod, prečo by sme im raz za školský rok nemohli umožniť reprezentovať školu v tom, čo majú radi. 

 

Cieľom D4L je vytiahnuť z lavíc čo najväčší počet žiakov. Náš hodnotiaci systém je nastavený tak, aby oceňoval prvé reprezentovanie školy poriadnym počtom bonusových bodov. Žiaci tak čo i len jedným reprezentovaním môžu významným spôsobom pomôcť svojej škole vyhrať. Slogan "Jedna škola, jeden tím" vystihuje celkovú myšlienku celého projektu.

Futbalový turnaj medzi základnými školami v Dúbravke patril k tomu najlepšiemu v školskom roku. V našej partii som mal kamarátov z každej školy. S blížiacim termínom turnaja to medzi nami vrelo. Neustále doťahovanie a dokonca telefonáty neskoro večer pred turnajom boli bežnou súčasťou tejto elektrizujúcej atmosféry. Prvým hvizdom rozhodcu sme úplne zabudli na to, že sme kamaráti. Jediné na čom v tom momente záležalo bolo streliť o jeden gól viac ako súper a vybojovať víťazstvo pre našu školu.

Tieto spomienky si so sebou nesiem doteraz. Projektom Dúbravská 4ka Liga chcem spolu s mojimi kolegami Karin a Rišom vytvoriť deťom na našich školách čo najlepšie podmienky na podobné emócie.

Pavol Jančovič, poslanec MČ Dúbravka a bývalý žiak ZŠ Pri Kríži

IMG-7196.jpg

Nesmieme zabudnúť ani našich senior ambasádorov, ktorí majú veľmi dôležitú úlohu pri zapisovaní skóre. Každá škola má jedného až dvoch ambasádorov, ktorí pomáhajú pri odbremeňovaní administratívy učiteľom a organizátorom súťaží. Týmto sa im chceme pekne poďakovať. Tešíme sa, že sú súčasťou Dúbravskej 4ka Ligy.

Celý projekt by sa nedal vytvoriť bez spolupráce s naším generálnym partnerom Swan a mestskou časťou Dúbravka. K tomu treba pridať aj šikovných chalanov z Let's Consult, ktorí nám vytvorili túto fantastickú webovú stránku.

Treba povedať, že projekt Dúbravská 4ka Liga je výsledkom spolupráce medzi mestskou časťou, školami a poslancami. Všetky riaditeľky škôl poskytli a poskytujú maximálnu súčinnosť pri aktivitách spojených s našim projektom. Rovnako dôležití sú učitelia, ktorí sú súčasťou pracovnej skupiny a spolu s ktorými sme dotvárali pravidlá a celkový koncept. Zapájame aj rodičov a boli by sme radi, keby sa k nám pridali ďalší.

Prvý ročník bude veľkou organizačnou výzvou ale zároveň nám ukáže ako ďalej pokračovať v práci s mládežou. 

Ak by ste nás chceli akokoľvek podporiť alebo sa pripojiť k organizačnému tímu, neváhajte nás kontaktovať cez e-mail dubravska4liga@gmail.com. Za každú podporu sme veľmi vďační, pretože nám umožňuje zvyšovať úroveň celého projektu a robí ho pre žiakov zaujímavejší.

Všetkým žiakom, rodičom, učiteľom a seniorom držíme palce a tešíme sa na nadchádzajúce spolupráce.

Karin Remišová, Richard Šafárik a Pavol Jančovič